Ünlü şelalenin kaynağı borular çıktı

Çin’de turistlerin sık ziyaret ettiği Yuntai Şelalesi’ndeki suyun, bölgeye döşenen borulardan geldiği anlaşıldı.

Ülkenin kuzeyindeki Henan eyaletinde yer alan Yuntai Dağı’nın bulunduğu doğa parkındaki şelale, sosyal medyada tartışma yarattı.

Çeşitli platformlarda yayımlanan görüntülerde, 314 metre yükseklikteki şelalenin suyunun, bölgeye yerleştirilen borulardan geldiğine dikkat çekildi.

Yuntai Doğa Parkı’nın sitesinde “Samanyolu’nun akması gibi” diye nitelenen şelale, Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan AAAAA derecesine sahip. Bu, bakanlığın herhangi bir turistik bölge için verdiği en yüksek sınıflandırma.

Bir Twitter kullanıcısı, “Olabilir ama sonuçta borular Çin yapımı” diye yazarken, bir diğeriyse “Yani doğal bir şelale değil tesisat suyunun geldiği bir duş muymuş?” yorumunu yaptı.

Diğer yandan doğa parkının yönetimi, kurak sezonlarda şelaledeki su akışının kesilmemesi için borulardan taşınan sularla destek sağlandığını açıkladı.

Park yetkilileri, “Mevsim değişiklikleri nedeniyle şelale en güzel haliyle görülmeyebilir. Bu yüzden kurak sezonlarda küçük bir iyileştirme yaptık” dedi.

Şelaleye gösterilen ilgi için teşekkür eden yetkililer, Yuntai’nin bu yaz konukları “en mükemmel ve doğal haliyle karşılayacağını” ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x