Özgür Özel’den DEVA’lılara belediye sözü veren Kılıçdaroğlu’na: Git gide pervasızlaşıyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hafta sonu İstanbul’da DEVA Partili bazı ilçe başkanları ile gizlice görüştü.

Kılıçdaroğlu’nun, başkanların CHP’ye katılması karşılığında, DEVA Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman’a belediye başkanlığı vereceği öne sürüldü.

Zonguldak İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada konuyla ilgili konuşan CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, sert ifadeler kullandı.

“BEN BUNDAN UTANÇ DUYARIM”

Kılıçdaroğlu’nun alelacele ve hatalı bir şekilde sağdan gelen danışmanlar atamasının doğru olmadığını söyleyen Özel, “CHP gibi bir partinin genel başkanı geçmişte ittifak yaptığımız bir partinin aktif görevdeki ilçe başkanlarıyla gece yarısında ve bilinmez bir adreste görüşmeye gidiyor. Öğreniyoruz ki o görüşmeyi organize edenlerden, DEVA Partisi’nden isimlerden bir tanesine de CHP’nin elinde olan bir belediyenin sözü veriliyor. Yani önümüzdeki süreçte benim kurultay için ortaya çıkan DEVA Partisi ziyaretinden elde edeceğim bir fayda, o sayede kurultayda işime yarayacak bir şey yok. Ondan ümit duymam. Duysam duysam utanç duyarım. Çünkü ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Ama burada görünen partinin iş görüş biçimini siyaset yapış biçimini terk etmeyip aksine daha da pervasızlaşıyor olmasıdır bu noktadaki sorun” dedi.

 

KAYNAK: HABER7, DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x