Metrobüs duraklarında yoğunluk oluştu

İstanbul’da toplu taşıma kullanımının en yoğun olduğu sabah saatlerinde Zeytinburnu Cevizlibağ metrobüs durağında yoğunluk oluştu.

‘YENİLEME ÇALIŞMASI’ YOĞUNLUĞU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan üstgeçit yenileme çalışmaları kapsamında Küçükçekmece Beşyol Metrobüs Durağı’nda eski merdivenler ve engelli rampası söküldü. Geçici olarak inşa edilen dar merdiven nedeniyle vatandaşlar yürümekte zorluk çekti.

Birçok kişi, dar merdivenlerin kullanımının zor olduğunu ve bu nedenle işe veya okula geç kaldıklarını ifade etti. Bazı vatandaşlar, bu darlık nedeniyle tartışmaların yaşandığını ve iş yapan esnafın da zarar gördüğünü dile getirdi.

‘5 DAKİKALIK YOL 40 DAKİKA’

Bir veli, çocuğunu okula yetiştirmek için normalde 5 dakikada gittikleri yolu 40 dakikada alabildiklerini söyleyerek bu durumun kendilerini olumsuz etkilediğini belirtti.

Beşyol Metrobüs Durağı üstgeçidi yenileme çalışmalarının kötü planlanmış olduğunu savunan bazı vatandaşlar, bu durumun günlük yaşamlarını olumsuz etkilediğini ve daha iyi bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti. (DHA-AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x