Ege Üniversitesi Standı Ziyaretçilerden Tam Not Aldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde düzenlenen dünyanın en kapsamlı havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir’de, Ege Üniversitesi takımlarının hazırladıkları projeler ziyaretçilerden tam not aldı. 

Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir’de ilk kez düzenlenen TEKNOFEST sona erdi. Çiğli Havaalanı’nda 5 gün süren festival, çok sayıda bilim, kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yaptı. Özel ve kamu kurumları stantlarında geliştirdikleri yerli ve milli teknoloji temalı ürünleri İzmirlilere tanıtım olanağı buldu. Ege Üniversitesinin paydaşı olduğu dev organizasyonda Egeli öğrencilerin bilim ve teknoloji temalı projeleri 7’den 70’e her yaştan katılımcının ilgi odağı oldu. 

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Akademik paydaşı olmaktan gurur duyduğumuz TEKNOFEST 2023’ün son etabı İzmir’de tamamlandı. Her yaştan katılımcı bu dev organizasyonu ziyaret ederek ülkemizin yerli ve milli teknoloji alanında geldiği noktayı yakından görme olanağı buldu. Üniversitemiz standında sergilediğimiz teknoloji odaklı projelerimiz ziyaretçilerden tam not alarak göğsümüzü kabarttı. Standımızı Milletvekillerimiz, Rektörlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ziyaret ederek öğrencilerimizin heyecanlarına ortak oldular. Binlerce ziyaretçiyi Üniversitemize yakışır şekilde ağırlayan öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum” dedi.  

Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı vizyonu ile bilim ve teknoloji üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülünde devam eden Milli Teknoloji Hamlesine katkı sunmak adına Üniversite olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz. Şehrimiz, bu hamlenin yapı taşlarından olan TEKNOFEST’e ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadı. Dünyada eşine az rastlanır bu dev festivali ülkemize ve gençliğe kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’a ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x