Edremit Belediyesi’nde işçiye rekor zam

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan belediye işçileriyle Edremit Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Müjdeli haberi işçiye kendisi veren Başkan Arslan, emekçilerin maaşlarına rekor zam yaptı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan meclis salonunda bir araya geldiği kadrolu işçilerle toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Başkan Arslan müjdeli haberi kendisi verdi. En düşük şirket personeli maaşının 35 bin lira, en düşük kadrolu işçi yevmiyesini ise 2.500 liraya çıkardığını belirten Başkan Arslan, 5 yıldır beraber çalıştıkları personeline emeklerinden dolayı da teşekkür etti.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “İyisiyle kötüsüyle 5 seneyi tamamlıyoruz. Çalışma dönemimiz içerisinde çok büyük işler yaptık. Büyük projelere imza attık. Bunun yanı sıra pandemi dönemi ve ekonomik kriz ile büyük zorlukların üstesinden de gelmeyi bildik. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayarak gece gündüz demeden alın teri döken işçilerin hak ettiği emeğin karşılığını her zaman verdik, vermeye de devam ediyoruz.”

 

İşçiler insanca yaşayacak

“Bu ekonomik darboğazda işçi kardeşlerimizin, sabahın ilk ışıklarında süpürgesiyle sokakları temizleyen, gece geç saatlere kadar yağmurda selde en zor şartlarda çalışan evine ekmek götüren dostlarımızın emeği hiçbir şey ile ölçülemez. Bu bilinçten hareketle en çok hak eden olan işçinin hakkını vererek insanca yaşamasını sağlayacağız.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x