Abdurrahim Albayrak’ın Telefon Numarasını Kopyalayıp Dolandırdılar

Bayrampaşa’da yakalanan 5 şüpheli, iddia edilen banka görevlisi rolüyle telefon numarası kopyalayarak dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandı.

İstanbul Asayiş Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği, bankacı gibi davranarak bir kişiyi 100 bin lira dolandırdığı belirtilen şüphelilerin peşine düştü.

Ekipler, eski Galatasaray Kulübü yöneticisi iş insanı Abdurrahim Albayrak’ın kişisel cep telefon numarasının kopyalandığını ve mağdurları bu numaradan arayarak dolandırdıklarını tespit etti. Ayrıca, arama yapan kişilerin kimliklerini de belirledi.

Esenyurt’ta gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda M.B.A. (23), Ö.C.K. (24), M.C.T. (23), G.G. (24) ve A.İ.M. (44) adlı şüpheliler gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 13 bilgisayar, 22 cep telefonu ve 43 bin 350 lira ele geçirildi.

Emniyette yapılan sorgulamada, A.İ.M.’nin 5 farklı suç kaydı ve 7 arama kaydı bulunduğu, ayrıca 18 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla arandığı belirlendi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ALBAYRAK’TAN “TEŞEKKÜR” PAYLAŞIMI

Öte yandan, telefon numarası kopyalanan iş insanı Albayrak, sosyal medya hesabından polislere teşekkür ettiği bir paylaşımda bulundu.

Albayrak paylaşımında, “Kişisel numaramı kopyalayıp, kendilerini banka görevlisi olarak tanıtan ve vatandaşlarımızı dolandırmaya çalışan suç örgütünü kısa sürede yakalayan başta İstanbul Emniyet Müdürümüz Zafer Aktaş, Asayiş Şube Müdürümüz Şinasi Yüzbaşıoğlu ve Dolandırıcılık Büro Amirliği personeline teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x